Strona główna/Aktualności/MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POEZJI W NASZEJ SZKOLE

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POEZJI W NASZEJ SZKOLE

9 Kwietnia 2024

Czytanie, literatura, poezja….W czasach współczesnych nie są to słowa, które w jakiś szczególny sposób przyciągają młodego człowieka. Staramy się na różne sposoby to zmienić. 21 marca dla humanistów to ważna data. Świętujemy wtedy Międzynarodowy Dzień Poezji.

W tym roku uczniowie z z klas od 6 do 8 rozwiązywali test z zakresu literatury. Pytania dotyczyły odgadywania pseudonimów twórców literackich, dopasowywania nazwisk autorów do dzieł literackich, wskazywania źródła, z jakiego zaczerpnięty został dany fragment tekstu.                Z inicjatywą właśnie takiego świętowania wyszły: Pani Beata Machura, Pani Monika Guzik, Pani Agnieszka Podsiedlik - Szałas.

Poniżej prezentujemy wyniki naszego literackiego konkursu

I miejsce - klasa 7b

II miejsce - klasa 6c

III miejsce - klasa 7a

Mamy nadzieję, że uczniowie wzbogacili swoją wiedzę, a przy tym świetnie się bawili. Może             w bibliotece szkolnej pojawi się więcej osób zainteresowanych czytaniem? Bo tak naprawdę czytanie to najpiękniejsza podróż.

Serdecznie dziękujemy uczniom i wychowawcom.

Organizatorki poetyckiego zamieszania