Strona główna/Aktualności/Dajmy rzeczom drugie życie!

Dajmy rzeczom drugie życie!

14 Kwietnia 2021

Nasza szkoła razem z 700 tysiącami osób podjęła się realizacji zadań w ramach ogólnopolskiego programu aktywności ekologicznej - ,,Zielona Ręka”. Inicjatorem programu jest Fundacja Ekologiczna ,,ARKA”, która od wielu lat organizuje akcje ekologiczne aktywizujące młodzież .
W związku z ogłoszoną pandemią również i my musieliśmy zmodyfikować nasze działania. Pierwsza akcja ,, Dajmy rzeczom drugie życie” zwracała uwagę na segregację i recykling odpadów w celu zmniejszenia ilości śmieci na wysypiskach.
Uczniowie z uwagą wysłuchali pogadanek, a efektem końcowym podjętych działań były wykonane przez uczniów z niepotrzebnych ubrań piórniki i kosmetyczki. Zastanówmy się, zanim kupimy kolejną rzecz i odpowiedzmy sobie na pytania:
1) Czy jest ona niezbędna?
2) Czy nie można naprawić naszego sprzętu domowego?
3) Czy ze starych ubrań nie można wykonać czegoś nowego i oryginalnego?